6 - 02 - 2023
BASINDA BİZ
 

MİLLİYET 26.10.2012

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Komşulara ağaç ve süs bitkileri ihracı

05 Şubat 2010 Cuma, 13:18
Demir Fidancılık, yakın komşulara ağaç ve süs bitkileri ihraç ediyor
Komşulara ağaç ve süs bitkileri ihracı Demir Fidancılık’tan, komşu ülkelere ağaç ve süs bitkileri ihracatı

Ağaç ve süs bitkileri üretimi ile peyzaj uygulamaları konusunda 20 yıllık tecrübeye sahip olan Demir Fidancılık; Balkanlar, Türk Cumhuriyetleri ve Ortadoğu ülkelerine, ağaç ve süs bitkileri ihraç ediyor.

HABER KAYNAĞI BUGÜN GAZETESİ
LİNK

http://www.bugun.com.tr/haber-detay/92198-komsulara-sus-bitkisi-ihraci-haberi.aspx

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Demir Fidancılık, komşu ülkelere ağaç ve süs bitkileri ihraç ediyor

05.02.2010 | Referans-İstanbul | Haber
Ağaç ve süs bitkileri üretimi ile peyzaj uygulamaları konusunda 20 yıllık tecrübeye sahip Demir Fidancılık, Balkanlar, Türki Cumhuriyetler ve Ortadoğu ülkelerine ağaç ve süs bitkileri ihraç ediyor.
Demir Fidancılık ve Peyzaj Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Demir, "Şehirler, dev bloklar ve gökdelenler ile sarıldı. İnsanların daha yaşanabilir bir ortam için yeşile ve doğaya ihtiyacı var. Beton yığınlarını ise, ancak süs bitkileri yumuşatabilir. Adapazarı'ndaki üretim tesisimizden, son dönemlerde, iç pazarın yanı sıra, Bosna-Hersek, Romanya, Azerbaycan gibi ülkelere ağaç ve süs bitkileri ihracatı yapmaya başladık. Gelecek birkaç yıl içinde, çevrenin daha da gündemde olmasıyla, ağaca, yeşile, süs bitkilerine olan talebin artacağını umuyoruz" diye konuştu.
 
Türkiye'de ağaca gereken önem verilmiyor
İspanya başta olmak üzere Avrupa'nın birçok ülkesinde diktiği bir ağaç ile 30 yıl ilgilenen 150 yıllık firmaların olduğunu anlatan Aydın Demir, bu firmaların dikilen bir ağaca yıllar boyunca her gün düzenli olarak baktığını söyledi. Türkiye'de ise, halen resmi bir düzenlemesi olmayan sektördeki düzensizliklere dikkat çeken Demir, "Gelecek 5 yıl içerisinde sektörümüzün disipline olarak gerçek kimliğine kavuşacağını düşünüyoruz. Nitekim, Tohumcular Birliği'nin çatısı altında Süs Bitkileri Üreticileri Birliği kuruldu. Bunun faydalarını ileriki yıllarda göreceğiz" dedi.

HABER KAYNAĞI REFERANS GAZETESİ
LİNK

http://www.referansgazetesi.com/haber.aspx?HBR_KOD=136460&KOS_KOD=58

Demir Fidancılık Limited Şirketi © 2021 Desing By İbrahim Yürüdü